.:. Vítejte na mých stránkách o starověkém Egyptě .:.
ObnovitZákladní údajeŽivotní tepna Nil, povrch, podnebí, Nil, počasíZrození, dětství, škola hrou, stolování, oblékání a móda, bydlení, manželství, smrtZemědělství - Zahradnictví, dřevárenství, dobytek, daně a administrativaLékařství
Literatura, malířství, hieroglyfy, papyrus, objevitel písma, Rosettská deska, egyptologovéSkarab, velká pyramida, egyptský kříž, mumie faraónůCo je to... - mastaba, pyramida, chrám?PyramidyCesta po Nilu - Abú Simbel, Philae, Luxor, Údolí králů, Pyramidová pole v Gíze a jinéHistorie Egypta, důležitá data, dějiny Egypta
Chronologický seznam panovníků, panovníci jednotlivě, kartuše faraónů, Tutanchamon a poklady jeho hrobkyBohové, náboženství, vyobrazení bohů, sošky bohůEgyptské památkyNejkrásnější fotografie EgyptaNovinky aneb píše se...Deník a fotografie z mého putování po Egyptě

Chronologický seznam panovníků

Dynastie 1 - 10 | Dynastie 11 - 21 | Dynastie 22 - Římská doba | Zpět do rozdělení

22. dynastie
(945 - 712 př. Kr.)
23. dynastie (Théby)
(828 - 712 př. Kr.)
  • Šešonk I. (945 - 924)
  • Osorkon II. (924 - 909)
  • Takelot I. (909 - ???)
  • Šešonk II. (??? - 883)
  • Osorkon III. (883 - 855)
  • Takelot II. (860 - 835)
  • Šešonk III. (835 - 783)
  • Pemaj (783 - 773)
  • Šešonk V. (773 - 735)
  • Osorkon V. (735 - 712)
  • Současně vládnoucí linie v Thébách a Horním Egyptě. Nejznámější:
  • Petubaste I. (828 - 803)
  • Osorkon IV. (777 - 749)
24. dynastie (Sais)
(724 - 712 př. Kr.)
25. dynastie (Théby)
(770 - 712 př. Kr.)
  • Tefnachte (724 - 717)
  • Bakenrenef (717 - 712)
  • Kašta (770 - 750)
  • Pianchi (750 - 712)
25. dynastie
(712 - 657 př. Kr.)
26. dynastie (Sais)
(664 - 525 př. Kr.)
  • Šabako (712 - 698)
  • Šebitko (698 - 690)
  • Taharka (690 - 664)
  • Tanutamon (664 - 657)
  • Neko I. (672 - 664)
  • Psamtek I. (664 - 610)
  • Neko II. (610 - 595)
  • Psamtek II. (595 - 589)
  • Najebre (589 - 570)
  • Ahmose (570 - 526)
  • Psamtek III. (526 - 525)
27. dynastie (Perská nadvláda)
(525 - 404 př. Kr.)
28. dynastie
(404 - 399 př. Kr.)
  • Kambyses (525 - 522)
  • Dareios I. (521 - 486)
  • Xarxes I. (486 - 466)
  • Artaxerxes I. (465 - 424)

  • Dareios II. (424 - 404)
  • Amenirdis (404 - 399)
29. dynastie
(399- 380 př. Kr.)
30. dynastie
(380 - 343 př. Kr.)
  • Nefaarudž I. (399 - 393)
  • Hakor (393 - 380)
  • Nechtnebef I. (380 - 362)
  • Džedhor (365 - 360)
  • Nechtnebef II. (360 - 343)
31. dynastie (Perská nadvláda)
(343 - 332 př. Kr.)
Makedonská dynastie
(332 - 304 př. Kr.)
  • Artaxerxes III. (343 - 338)
  • Arses (338 - 336)
  • Dareios III. (335 - 332)
  • Alexandr Veliký (332 - 323)
  • Filip Arrhidaios (323 - 316)
  • Alexandr IV. (316 - 304)
Ptolemaiovská dynastie (Řecká nadvláda)
(304 - 30 př. Kr.)
Římská nadvláda
(30 př. Kr. - 395 po Kr.)
  • Ptolemaios I. (304 - 284)
  • Ptolemaios II. (285 - 246)
  • Ptolemaios III. (246 - 221)
  • Ptolemaios IV. (221 - 205)
  • Ptolemaios V. (205 - 180)
  • Ptolemaios VI. (180 - 164 a 163 - 145)
  • Ptolemaios VII. (145 - 145)
  • Ptolemaios VIII. (170 - 163 a 145 - 116)
  • Kleopatra III. a Ptolemaios IX. (116 - 107)
  • Kleopatra III. a Ptolemaios X. (107 - 88)
  • Ptolemaios IX. (88 - 81)
  • Kleoptara IV. (81 - 80)
  • Ptolemaios XI. (80 - 80)
  • Ptolemaios XII. (80 - 58 a 55 - 51)
  • Berenike IV.. (58 - 55)
  • Ptolemaios XIII. (51 - 47)
  • Ptolemaios XIV. (47 - 44)
  • Kleoptara VII. (51 - 30)
  • Vláda prefektů, jmenovaných císařem.